تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - سهامداران اگر« مخابرات» را بفروشند،ضرر می‌كنند

سهامداران اگر« مخابرات» را بفروشند،ضرر می‌كنند


9 خرداد 1390 - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران به تمامی سهامداران این شرکت توصیه کرد در فروش سهام این شرکت دچار اشتباه نشوند.

فناوران – صابر فیضی با بیان این مطلب گفت: متاسفانه حاشیه های زیاد موجب شده که این روزها بورس کشور با نوسانات عمده ای روبه رو شود که در کنار این موضوع قسمتی از این موج نیز سهم اخابر را تحت تاثیر قرار داده است.

وی افزود: اگر سهامداران مقداری به موضوعات و امور شرکت مخابرات توجه کنند هیچ دلیلی برای کاهش سهم مخابرات وجود ندارد و تمامی موارد اقتصادی و درآمدی شرکت حتی بهتر از سال گذشته پیگیری می شود.

وی با توصیه به سهامداران شرکت متبوع خود گفت: اگر کسی در حال حاضر با توجه به پایین آمدن این سهم اقدام به خرید آن کند همچون سال گذشته سود خوبی نصیبش می شود و ما نیز به سهامداران توصیه می کنیم در این موضوع صبر پیشه کنند چرا که پس از به ثبات رسیدن بورس سهام مخابرات قطعا و بدون تردید پله های افزایش را بار دیگر پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل مخابرات گفت: خوشبختانه هیچ موضوعی وجود ندارد که سهام اخابر را تحت تاثیر خود قرار داده باشد و سهامداران مطمئن باشند با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال حتما سهام مخابرات مجددا به ارزش واقعی خود باز می گردد.

توصیه هایی به اهالی تالار شیشه ای

در داد و ستدهای روز گذشته بازار سهام 283 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۶۷۹ میلیارد و ۲۶۸ میلیون ریال در 11هزار و 420 نوبت معاملاتی داد و ستد شدند.

شاخص کل در بازار روز گذشته 7/1 درصد افت کرد. این متغیر با کاهشی 442واحدی به رقم 24 هزار و 600 رسید. شاخص 30 شرکت بزرگ 31واحد کاهش یافت و در رقم یکهزار و 548 واحد ثابت ماند. شاخص آزاد شناور نیز با کاهشی 8/1 درصدی به رقم 32 هزار و 75 رسید.

بر اساس این گزارش، نمادهای پر بیننده بازار روز گذشته مخابرات، فولاد مبارکه، سایپا، صنعتی دریایی ایران، سرمایه گذاری غدیر، سرمایه گذاری سایپا، گروه بهمن، مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران، چادرملو و ملی صنایع مس بودند.

کارشناسان معتقدند بازار این روزها در حال اصلاح است و با توجه به افت قیمت در روزهای اخیر و رسیدن نرخ ها به کف به زودی روند بازار تغییر می کند و صعودی می شود.

در این شرایط پرهیز از رفتارهای هیجانی و احساسی به سهامداران توصیه می شود.

فعالان تالار شیشه ای فراموش نکنند که بازارهای مالی همیشه با فراز و فرود مواجه هستند و بهترین رفتار در این بازارها خرید با تحلیل های بنیادی سهام و دوری از هرگونه رفتارهای هیجانی است.

باتوجه به کاهش قابل توجه قیمت ها تحلیلگران و کارشناسان بازار، خرید سهام را در نرخ های فعلی توصیه می کنند و معتقدند با بازگشت روند بازار سهامداران هرگز نمی توانند در نرخ های جذاب امروز سهامی را تصاحب کنند.

بر همین اساس به بازیگران تالار شیشه ای توصیه می شود در شرایط فعلی برای خرید سهام با ارزش و پرپتانسیل به تحقیق و بررسی بپردازند.

این در حالی است که صبر، دوری از رفتارهای هیجانی، خریدهای پلکانی با تحلیل و مشاوره مهم ترین توصیه های کارشناسان به اهالی بازار سرمایه است.

سهامداران نگران نوسانات بازار نباشند

با توجه به قوی بودن بنیان بازار سرمایه و با در نظرگرفتن اقتصاد جهانی و ایران که به یکدیگر وابسته اند، نوسانات کنونی در بازار سرمایه نگران کننده نیست و سهامداران نباید در مبادلات خود شتاب زده عمل کنند.

نصراله برزنی، مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصاد نوین گفت: سرمایه گذاران نباید با دید کوتاه مدت به بازار نگاه کنند.

وی بیان کرد: نوسانات کنونی بورس تهران نگران کننده نیست به طوری که سهامداران نباید در کاهش یا افزایش سرمایه های خود شتاب زده عمل کنند.

عضو سابق هیات مدیره بورس با اشاره به اینکه سرمایه گذاران باید دید میان و بلندمدت به بازار داشته باشند، عنوان کرد: بازار سرمایه از نظر بنیادی محکم است و ارزش ذاتی خوبی برای بلند مدت دارد.

برزنی افزود: یکی از دلایلی که باعث افت بازار می شود، ترس از کاهش قیمت سهام در کوتاه مدت است اما در صورتی که سهامداران با تحلیل های اساسی وارد بازار شوند می توانند بازدهی قابل قبولی را به دست آورند.

مدیرعامل کارگزاری بانک اقتصادنوین با بیان اینکه بازار از بنیان های محکمی برخوردار است، گفت: چشم انداز بازار سرمایه در سال 90 نشان دهنده این است که رشد و روند حرکتی شاخص ملایم خواهد بود.

سرمایه گذاران باید نگرشی بیش از سه ماه به بازار سرمایه داشته باشند

سرمایه گذاران به منظور کسب سود باید دیدگاهی حداقل سه تا شش ماهه به بازار سرمایه داشته باشند.

مجری راه اندازی کارگزاری بانک تات در این باره گفت: وضعیت کنونی بازار سرمایه نشان می دهد که بخش کوچکی از سهامداران حقیقی به دلیل بالا رفتن سهام شناور آزاد و نبود اطمینان اقدام به فروش می کنند.

حسین خزلی خرازی افزود: برخی افراد به دلیل ترس از کاهش سود با فروش شتاب زده، نوسانات بازار را تشدید می کنند.

به گفته وی، احساس نگرانی برخی سهامداران که همواره در کسب سود در بازه زمانی کوتاهی از بازار هستند نوسانات بازار را تشدید می کنند. خرازی با اشاره به اینکه فعالان بازار سرمایه با روزهای بدتر از این هم روبه رو بوده اند و شرایط کنونی بحرانی نیست، عنوان کرد: در حال حاضر سهامداران می توانند با قیمت پایین به خرید سهام اقدام کنند.

نوسان جز, ذات بازار سرمایه است

عضو شورای عالی بورس نیز در خصوص وضعیت بورس گفت: رویکرد بلندمدت در طول 10 ساله گذشته نشان می دهد میانگین نرخ بازدهی سرمایه گذاری در بورس حداقل دو برابر نرخ بازده بدون ریسک بوده است که این بازدهی می تواند در سال های آینده نیز تکرار شود.

وی نوسان را جزء ذات بازار سرمایه دانست و از سرمایه گذاران خواست تا نگاهی بلندمدت به بازار داشته باشند.

محمد رضا پورابراهیمی افزود: انتظار رشد همیشگی بازار سرمایه غیر منطقی است، به طوری که افت و خیزهای شاخص، کاملا طبیعی و در حوزه فعالیت های ذاتی بازار سرمایه است.

وی افزود: تحلیل وضعیت کنونی بازار سرمایه از دو جنبه نگاه اقتصادی و اثرات و فعالیت های غیر اقتصادی قابل بررسی است.

عضو شورای عالی بورس به رشد قیمت نفت و فلزات اساسی در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: بازار سرمایه از نگاه اقتصادی وضعیت مطلوبی را سپری می کند و انتظار افزایش بازدهی شرکت های بورسی وجود دارد.

پور ابراهیمی گفت: اجرای طرح تحول اقتصادی، بحث بودجه، احکام برنامه پنجم و واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی نوید دهنده سال خوبی برای بازار سرمایه است.
موضوع: اخبار و فناوری، برچسب ها: مخابرات،
[ دوشنبه 9 خرداد 1390 ] [ 22:13 ] [ Beny@min ]