تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - احداث فروشگاه مجازی نرم‌افزار از سوی آمازون

احداث فروشگاه مجازی نرم‌افزار از سوی آمازون

9 خرداد 1390 - همكاران سیستم- شركت بزرگ اینترنتی آمازون از 26 مارس سال جاری خدمات دانلود نرم افزار ویژه‌ی مك را راه‌اندازی كرده است.
آمازون قصد دارد با این سرویس كه در حال حاضر حدود 250 برنامه و بازی را ارائه می‌دهد، رقابتی جدی را با اپل و فروشگاه مجازی عرضه‌ی محصولاتش آغاز كند.

فروشگاه اینترنتی اپل از ژانویه سال 2011 به ارائه نرم افزار های ویژه‌ی مك و آی فون می‌پردازد.
این دو فروشگاه تا حدودی زیادی شبیه هم هستند اما آمازون از لحاظ تعداد نرم افزارهای ارائه شده در وضعیت بهتری قرار دارد. برای مثال نرم افزار آفیس مایكروسافت تنها در سایت آمازون به فروش می‌رسد. همچنین برخی از صاحب نظران بر این عقیده اند كه این دو فروشگاه كمی با هم اختلاف قیمت دارند.
نرم افزارهایی كه در قسمت مك فروشگاه آمازون قرار دارند، قابلیت دانلود به دفعات را دارند، مگر اینكه سایت برای آن محدودیت جداگانه‌ای وضع كند. اما برخلاف سرویس اپل، كاربران آمازون، متوجه زمان به‌روزرسانی یك نرم افزار نمی‌شوند.
آمازون با این محصول جدید می‌خواهد دامنه‌ی فعالیتش را افزایش دهد. ظرف چند ماه اخیر سرویس فروش كتاب‌های الكترونیكی آمازون (كیندل)، به نرم افزاری مجهز شد تا برای دستگاه‌های اپل و تحت سیستم عامل آندروید گوگل نیز قابل دریافت باشد. آمازون با شروع كار این فروشگاه از ماه مارس و عرضه‌ی نرم افزارهایی برای تلفن های همراه هوشمند و رایانه‌های لوحی در آن با فروشگاه آندروید گوگل نیز وارد رقابت شده است.
موضوع: اخبار و فناوری، برچسب ها: امازون، شرکت امازون، amazoon، فروشگاه،
[ دوشنبه 9 خرداد 1390 ] [ 21:46 ] [ Beny@min ]