تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - هفته آینده ویندوز ۸ می‌آید

هفته آینده ویندوز ۸ می‌آید


8 خرداد 1390 - همكاران سیستم- اگرچه این روزها رقابت بین دو شرکت گوگل و اپل در بازار جهانی رایانه‌های لوحی بسیار داغ شده و بخش قابل‌ملاحظه‌ای از این بازار در اختیار دو شرکت مذکور است، اما مایکروسافت فرصت مناسبی را پیش‌رو دارد که می‌تواند به واسطه آن دو رقیب سرسخت خود در این زمینه را پشت‌سر بگذارد.
کارشناسان بازار بر این باورند که نسل جدید رایانه‌های لوحی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز 8 که از هفته آتی معرفی خواهند شد، توجه کاربران را بیش از هر زمان دیگر به خود معطوف خواهند کرد. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده قرار است که این رایانه‌های لوحی طی هفته آتی برای نخستین بار در کنفرانس All Things D کالیفرنیا یا نمایشگاه رایانه‌ای Computex تایوان به نمایش درآیند.

تحلیل‌گران مرکز تحقیقاتی Citigroup در این مورد اعلام کردند: «شرکت مایکروسافت تا سال 2013 میلادی می‌تواند سهم قابل توجهی از بازار جهانی رایانه‌های لوحی را تصاحب کند. اگرچه این اتفاق بستگی به توانایی‌ها و قابلیت‌های سیستم‌عاملی دارد که شرکت مایکروسافت برای رایانه‌های لوحی در نظر گرفته است».

رکت‌ها و سازمان‌ها از هم‌اکنون در انتظار نسل جدید رایانه‌های لوحی مبتنی بر سیستم‌عامل مایکروسافت به‌سر می‌برند، زیرا این ابزارها هزینه‌ کمتری را به آن‌ها تحمیل می‌کنند و با سیستم‌های داخلی سازمانی که به صورت غالب مبتنی بر محصولات مایکروسافت هستند، سازگاری بیشتری دارند.
مرکز تحقیقاتی Caris & Company نیز در این مورد گفت: «ما بر این باوریم که مایکروسافت طی شش ماه گذشته اقدامات قابل ملاحظه‌ای را در حوزه رایانه‌های لوحی انجام داده است و به زودی این محصول ویژه و منحصر به‌فرد را روانه بازار می‌کند». البته باید توجه داشت که کارشناسان در کل بر این باورند که مایکروسافت با تاخیر فراوان وارد بازار جهانی رایانه‌های لوحی شده است.
موضوع: اخبار و فناوری، برچسب ها: ویندور8، windows8، the lastet version win8، بهترین ویندوز، microsoft windows8،
[ یکشنبه 8 خرداد 1390 ] [ 19:43 ] [ Beny@min ]