تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - سنجش اكسیژن خون با تلفن هوشمند

سنجش اكسیژن خون با تلفن هوشمند

7 خرداد 1390 - موبنا- نرم افزار جدیدی برای گوشی های هوشمند ارایه شده که میزان اکسیژن را در خون افراد اندازه گیری می کند.
نرم افزار جدید ارایه شده برای اندازه گیری اکسیژن خون PhoneOximeter نام دارد و توسط دانشجویان دانشگاه الکترونیک و مهندسی کامپیوتر بریتانیا طراحی شده است.
این دستگاه قادر است کاهش میزان اکسیژن را در خون تشخیص داده بنابراین از آسیبی که ممکن است به مغز برسد یا مرگ ناشی از استفاده بیش از حد از دارو ناشی می شود، جلوگیری کند.
از آنجا که میزان مرگ و میر ناشی از کاهش اکسیژن خون در اوگاندا بیش از هزار برابر کشورهای توسعه یافته است، این دستگاه اولین بار در اوگاندا مورد آزمایش قرار گرفت.
سهولت استفاده، علایم هشدار دهنده، امکان استفاده از این نرم افزار در کلینیک ها بدون توجه به زبان، نشان دادن رخدادهای بالینی و امکان تصمیم گیری درست، ویژگی هایی است که این نرم افزار دارد.
PhoneOximeter امکان سازگاری با دستگاه های دیگر غیر از گوشی های هوشمند را خواهد داشت. PulseOximetersPlus که نرم افزار دیگری برای بررسی میزان اکسیژن خون است از سرویس ارتباط نزدیک برد NFC پشتیبانی می کند و امکان انتقال اطلاعات از یک دستگاه به گوشی پزشک یا پرستار را دارد.
اگرچه اکثر گوشی های هوشمند و تبلت ها از این نرم افزار پشتیبانی نمی کنند اما گوشی آی‌فون و آیپد قرار است از این نرم افزار پشتیبانی کنند.
گوشی های هوشمند هم اکنون به عنوان ابزارهای پزشکی امکان اندازه گیری قند و فشار خون و حتی تشخیص بیماری مالاریا را دارند.
انتظار می رود ابزارهایی مثل PhoneOximeter در مناطق روستایی و کشورهایی فقیر مورد استفاده قرار گرفته و موثر باشد.
موضوع: اخبار و فناوری، برچسب ها: سنجش اکسیژن خون، phon، oximeter،
[ شنبه 7 خرداد 1390 ] [ 21:15 ] [ Beny@min ]