تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - كناره‌گیری بالمر از سمت مدیرعاملی مایکروسافت

كناره‌گیری بالمر از سمت مدیرعاملی مایکروسافت

خرداد 1390 - همكاران سیستم- «دیوید اِینهورن» مدیر شرکت سرمایه‌گذاری Greenlight Capital از بزرگترین همکاران مایکروسافت در کنفرانسی که با حضور سرمایه‌گذاران اصلی این شرکت در نیویورک برگزار شده بود، اعلام کرد که «استیو بالمر» مدیرعامل شرکت مایکروسافت باید از سمت خود کناره‌گیری کند، زیرا در گذشته مشکلات فراوانی را به وجود آورده است.
طی سخنرانی خود در کنفرانس Ira Sohn اعلام کرد که شرکت مایکروسافت در گذشته فرصت‌های فراوانی را در زمینه تولید رایانه لوحی و رقابت با iPad اپل از دست داده و به واسطه تصمیمات بالمر برای خرید و ادغام با دیگر شرکت‌ها، منابع مالی فراوانی را از دست داده است.
شرکت Greenlight Capital که زیر نظر «دیوید اِینهورن» اداره می‌شود هم‌اکنون 9 میلیون سهم شرکت مایکروسافت که معادل 11/0 درصد سهام خارجی این شرکت است را در اختیار دارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز اقتصادی Thomson Reuters، ارزش سهام مایکروسافت طی 10 سال گذشته تغییر نکرده و تقریبا ثابت باقی مانده است. این مسئله باعث شد چندی پیش ارزش سهام شرکت IBM در بازار جهانی از مایکروسافت بیشتر شود و از بزرگترین تولیدکننده نرم‌افزار جهان پیشی بگیرد.
طی 15 سال گذشته این نخستین باری بود که ارزش سهام مایکروسافت در بازار جهانی تا این اندازه سقوط کرد. لازم به ذکر است «استیو بالمر» از ژانویه سال 2000 مدیریت شرکت مایکروسافت را در دست دارد.
اِینهورن همچنین توضیح داد، 100 هزار دلاری که او 10 سال قبل در شرکت مایکروسافت سرمایه‌گذاری کرده است هم‌اکنون به 69 هزار دلار تنزل یافته است. این مشکلات موجب شده تا سرمایه‌گذاران مایکروسافت به این نتیجه برسند که بالمر باید از سمت مدیرعامل شرکت مایکروسافت کناره‌گیری کند.
موضوع: اخبار و فناوری، برچسب ها: دیوید اینهورن، مدیرمایکروسافت، مایکروسافت، استو بالمر،
[ شنبه 7 خرداد 1390 ] [ 21:09 ] [ Beny@min ]