تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - کاهش 20 تا 30 هزار تومانی لپ‌تاپ

کاهش 20 تا 30 هزار تومانی لپ‌تاپ

4 خرداد 1390 - بازار دیجیتال- در پی کاهش تقاضا در بازار لپ‌تاپ قیمت این کالا در حدود 20 تا 30 هزار تومان کاهش یافته است.

گروهی از فعالان بازار می‌گویند، با وجودی که نوسانات نرخ ارز، رشد هزینه‌های ترخیص کالا و... افزایش یافته است و این موضوعات باید منجر به رشد قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ شود، اما طی روزهای گذشته به دلیل کاهش شدید تقاضا قیمت‌ها کاهش یافته است. این در حالی است که گروه دیگری از فعالان بازار می‌گویند، قیمت دلار طی هفته اخیر تقریبا ثابت بوده است، ولی به این دلیل که کالاهایی که در حال حاضر در بازار موجود است، با دلار گران وارد بازار شده‌اند، نمی‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

محمد مصلحی یکی از فعالان بازار لپ‌تاپ در این باره می‌گوید، طی مدت اخیر رشد نرخ دلار باعث رشد قیمت‌ها در بازار لپ‌تاپ و به تبع آن کاهش بیشتر تقاضا در بازار شد. این اواخر هم با توجه به رشد شدید موجودی نسبت به تقاضا فعالان بازار چاره ای جز کاهش قیمت‌ها نداشته و قیمت‌ها را در حدود 20 تا 30 هزار تومان کاهش دادند. به گفته وی، اگر چه این موضوع باعث متضرر شدن فعالان بازار می‌شود، اما برای جلوگیری از رکود بیشتر بازار تنها راه چاره کاهش قیمت‌ها بوده است.
صالحی، یکی دیگر از فعالان بازار نیز با اشاره به ورود مدل‌های جدید به بازار گفت: طی مدت اخیر مدل‌های جدید با قیمت‌های مختلف وارد بازار شده‌اند. ولی برخلاف سال‌های قبل ورود مدل‌های جدید منجر به رشد تقاضا و ایجاد تغییرات در شرایط نامساعد بازار نشد.
روزبه احدی یکی دیگر از فعالان بازار نیز در این باره می‌گوید: برخی از کسبه تصور می‌کردند با کاهش قیمت‌ها می‌توانند تا حدودی رونق را به بازار بازگردانند و باعث رشد تقاضا در بازار شوند. ولی این اتفاق فعلا نیفتاده و این موضوع تنها باعث بروز چند دستگی قیمت در بازار شده است. محسن بهنامی یکی دیگر از فعالان بازار نیز می‌گوید: به نظر می‌رسد کاهش قیمت‌ها با توجه به رشد نرخ دلار امری غیرطبیعی باشد، ولی در شرایط فعلی چاره‌ای جز این نیست و بازار چشم انتظار فصل فراغت از تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان است.
موضوع: اخبار و فناوری، برچسب ها: لپتاب، قیمت لپتاب، کاهش قیمت لپتاب، ارزان شند لپتاب، del، foujikso، apple، asus،
[ چهارشنبه 4 خرداد 1390 ] [ 17:05 ] [ Beny@min ]