تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - ۷۳ میلیون نفر شمارش کاربران تلفن همراه در ایران

۷۳ میلیون نفر شمارش کاربران تلفن همراه در ایران

خرداد 1390 - موبنا- بازار تلفن همراه در کشور ایران طی 5 سال گذشته 387 درصد رشد داشته و تعداد کاربران تلفن همراه به 73 میلیون مشترک رسیده که در این بین شرکت همراه اول با برخورداری 65 درصد از سهم بازار ایران نقش رهبری این بازار را به عهده دارد.
در 5 سال گذشته بازار ارتباطات همراه در گستره جهانی به میزان2/3 میلیارد توسعه داشته و اکنون با برخورداری از 4/5 میلیارد مشترک در 224 کشور دنیا سالانه نرخ رشد 146 درصد را تجربه کرده که در این میان ، بیشتر رشد بازار ارتباطات همراه در بازار کشورهای در حال توسعه نظیر ایران بوده است.
روند رشد توسعه صنعت ارتباطات همراه در عرصه ملی نیز مستثنی از روند بین المللی نیست.ایران در 5 سال گذشته در این حوزه رشد قابل توجه ای را تجربه کرده و تعداد مشترکان تلفن همراه از 15 میلیون در پایان سال1384، به 73 میلیون در پایان سال1389 رسیده است ، از این رو تعداد مشترکان تلفن همراه چه در عرصه جهانی و چه در عرصه ملی بر تعداد مشترکین تلفن ثابت پیشی گرفته است.
بازار تلفن همراه در کشور ایران طی 5 سال گذشته 387 درصد رشد داشته و تعداد کاربران تلفن همراه به 73 میلیون مشترک رسیده که در این بین شرکت همراه اول با برخورداری 65 درصد از سهم بازار ایران نقش رهبری این بازار را به عهده دارد.
این درحالیست که هم اکنون ضریب نفوذ تلفن همراه در جهان به مرز 79 رسیده است.این ضریب در بازارهای در حال توسعه نظیر چین، هند، ایران وغیره از سرعت رشد بالاتری برخورداراست ولی رشد این ضریب در بازارهای در حال توسعه یافته نظیر کشورهای اروپایی متوقف شده است و می توان گفت چشم انداز بازار ارتباطات همراه بیانگر وجود فرصت های بیشتررشد در بازارهای کشورهای درحال توسعه است.
گفتنی است شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان بزرگترین اپراتور تلفن همراه در خاورمیانه در حالی شانزدهمین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد که موفق به جذب و ارائه سرویس به بیش از از 43 مشترک دائمی و اعتباری در سراسر کشور ایران شده است.
موضوع: اخبار و فناوری،
[ چهارشنبه 4 خرداد 1390 ] [ 16:03 ] [ Beny@min ]