تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - دراپ باکس : یک سایت محبوب برای اشتراک فایل

دراپ باکس : یک سایت محبوب برای اشتراک فایل

3 خرداد 1390 - آی تی ایران - بسیاری هنوز دراپ باکس را نمیشناسند در حالی که این سایت ذخیره سازی و اشتراک رایگان فایل رشد بسیار قابل توجهی طی یک سال اخیر داشته است.

آدرس سایت :
www.dropbox.com

شاید مهمترین ویژگی دراپ باکس سادگی فرآیندذخیره سازی باشد به نحوی که دوکاربر با ایجاد یک فولدر روی کامپیوتر خود به راحتی میتوانند فایلهای متنی، موسیقی یا تصویری خود را در آن قرار داده و کاربر دیگر آن‌ها را در همان فولدر دریافت نماید.


این سایت که از عمر آن چهارسال می‌گذرد حالا آنچنان محبوب شده که روزانه ۳۰۰ میلیون فایل و هرپنج دقیقه ۱ میلیون فایل در آن ذخیره می شود. حالا به گفته درو هوستون مدیرعامل و بنیانگذار دراپ باکس هم‌اکنون یک میلیارد فایل روی سرورهای دراپ باکس وجود دارد.

هوستون که در یک کنفرانس در سانفرانسیسکو صحبت می‌کرد همچنین گفته که این سایت سال گذشته ۳۵ کارمند را به مجموعه خود اضافه کرده تا بتواند یک شرکت ۵۵ نفره کوچک ولی چابک را به وجود بیاورد.
به گفته مدیرعامل این شرکت فضای کاری در این شرکت بسیار دلخواه کارکنان طراحی شده و از ساعت کاری اجباری در آن خبری نیست همچنین کارکنان نیازی نیست کارهای مربوط به شرکت را فقط داخل شرکت انجام دهند.

دراپ باکس در عین حال هفته گذشته در برخی سایتهای خبری مورد انتقاد نیز قرار گرفت. در حالی که این شرکت تا پیش از این ادعا میکرد که ارتباط بین کاربرانش رمزگذاری شده و هیچ‌کس نمیتواند فایلهای ردو بدل شده این بین را مشاهده کند حالا انتقاد بسیاری را برانگیخته که عملاً در آپلود و دانلود کردن فایلها هیچ گونه رمزگذاری انجام نمی شود.

دراپ باکس پس از مواجه شدن با این انتقادات جمله‌ی توصیفی روی سایت خود را تغییر داد. به این ترتیب جمله " رمزگذاری ارتباط بین کاربران " به "رمزگذاری فایل‌های کاربران روی سرورهای این شرکت" تغییر پیدا کرد که نشان دهد انتقادات چندان هم بیراه نبوده است.

کاربران برای استفاده از دراپ باکس باید پس از دانلود برنامه در این سایت اکانت نیز بسازند. پس از آن میتوانند با ایجاد یک فولدر و دعوت افراد دیگر ،‌ فایل های خود را به اشتراک بگذارند.
موضوع: کامپیوتر.اینترنت.ترفند ، اخبار و فناوری،
[ سه شنبه 3 خرداد 1390 ] [ 18:23 ] [ Beny@min ]