تبلیغات
مرجع وبگاه ایرانی - در نسخه تازه فایرفاكس و كروم آدرس بار را حذف كنید

در نسخه تازه فایرفاكس و كروم آدرس بار را حذف كنید

خرداد 1390 - خبرگزاری‌ها- قرار است در نسخه های تازه مرورگرهای كروم و فایرفاكس كه برای تبلت ها و نت بوك ها طراحی می شود میله نمایش آدرس حذف شود تا امكان مشاهده حجم بیشتری از اطلاعات برای كاربران فراهم شود.
با توجه به كوچك بودن نمایشگر این نوع رایانه ها شركت های سازنده مرورگر در جستجوی یافتن روشی برای استفاده بهینه از آنها هستند. به همین علت گوگل و موزیلا در حال آزمایش نسخه های جدیدی از مرورگرهای كروم و فایرفاكس هستند كه میله نمایش آدرس در آنها مخفی شده و كاربر در صورت تمایل می تواند آنها را به نمایش درآورد.
در این مرورگرها تنها نام سایت بر روی زبانه های مختلف قابل مشاهده است. البته نسخه هایی از این مرورگرها كه فعلا بدین شكل طراحی شده آزمایشی هستند و مشخص نیست در نسخه نهایی هم میله نمایش آدرس كماكان حذف خواهد شد یا خیر.
در نسخه آزمایشی فعلی، كاربر بعد از فعال كردن قابلیت Compact Navigation باید بر روی هر زبانه كلیك كند و سپس گزینه Hide the toolbar را فعال كند تا میله ابزار آدرس حذف شود.
برای نمایش میله ابزار نمایش آدرس هم همین فرایند باید به طور معكوس طی شود. در نسخه Chrome Canary 13 مرورگر كروم هم فرایند مشابهی در نظر گرفته شده و البته فعال شدن این قابلیت بعد از باز و بسته كردن كامل مرورگر ممكن خواهد بود. ویژگی یاد شده همچنین تنها با نسخه تحت ویندوز كروم قابل دسترس خواهد بود.
گفته می شود در صورت استقبال از این قابلیت بر روی نسخه های همراه مرورگرهای فایرفاكس و كروم ممكن است از آن در نسخه های عادی و رومیزی مرورگر یاد شده هم استفاده شود.

موضوع: اخبار و فناوری، کامپیوتر.اینترنت.ترفند ، برچسب ها: فیرفاکس، نسخه جدید، firefox، mozila، کروم،
[ سه شنبه 3 خرداد 1390 ] [ 13:01 ] [ Beny@min ]